Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Prasowa Akademia Pieniądza XXI

25 sierpnia 2017

Urlop już za Tobą? Nie masz planów na koniec sierpnia? Dawno nie zrobiłeś nic dla własnego rozwoju? Prasowa Akademia Pieniądza XXI ma propozycję na końcówkę wakacji. Trwa projekt Prasowa Akademia Pieniądza XXI. To bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy o finansach i ekonomii. Na kurs składają się wykłady on-line oraz warsztaty w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.

Na naszej platformie e-learningowej ukazało się jak dotąd siedem wykładów, a najbliższe spotkanie w PAP odbędzie się dopiero 23 września. Wakacyjna przerwa może być dobrym momentem na dołączenie do projektu lub nadrobienie zaległości – zapraszamy!

Dotychczas poruszyliśmy następujące tematy:
1. Wprowadzenie do ekonomii (dr Piotr Maszczyk, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie)
2. Funkcje państwa i metody oddziaływania na gospodarkę (dr Piotr Maszczyk, SGH)
3. Polityka fiskalna, jako narzędzie polityki stabilizacyjnej (dr Piotr Maszczyk, SGH)
4. Dziennikarstwo jako czynnik sprawczy w polityce finansowo-ekonomicznej państwa (red. Maciej Danielewicz, Polska Agencja Prasowa)
5. Podatki w gospodarce (dr Piotr Maszczyk, SGH)
6. Pieniądz i polityka pieniężna (Tomasz Mirończuk, były prezes BGK i wiceprezes PKO BP)
7. System bankowy (Tomasz Mirończuk, były prezes BGK i wiceprezes PKO BP)

Wszystkie te opracowania dostępne są bezpłatnie na www.pap21.pl – wystarczy się zalogować. W sieci opublikowane są również nagrania wykładów-warsztatów, które odbyły się w PAP: http://kurier.pap.pl/kurier.pap21.zapisy/.

Do każdego wykładu eksperci przygotowują test wiedzy, składający się zazwyczaj z dziesięciu pytań jednokrotnego wyboru. Można do niego podejść w dowolnym momencie (dlaczego nie przy frappe w sierpniowe popołudnie?), a czas wypełniania nie jest limitowany. Do zaliczenia sprawdzianu potrzebnych jest 70 proc. poprawnych odpowiedzi.

Jeśli nie uda się teraz, w listopadzie zorganizujemy sesję poprawkową – jeszcze raz udostępnimy uczestnikom niezaliczone testy.

Po co próbować? Dla tych, którzy pozytywnie przejdą przez wszystkie testy lub napiszą pracę zaliczeniową* przygotujemy srebrny dyplom uczestnictwa w szkoleniu. Ci, którzy pokuszą się o wypełnienie obu tych warunków, otrzymają dyplom złoty. Certyfikat sygnowany będzie przez Narodowy Bank Polski i Polską Agencję Prasową.

Na zachętę do obejrzenia kilka klipów: http://kurier.pap.pl/kurier.pap21.clipy/.

Projekt „Prasowa Akademia Pieniądza XXI” realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szkolenie potrwa do 15 grudnia 2017 r.

* Praca dyplomowa to relacja z co najmniej jednego wydarzenia szkoleniowego (wykład, wywiad lub konferencja prasowa). Ocena uwzględniać będzie: poziom merytoryczny relacji (w tym wybór prezentowanych opinii), formę (język, łączenie relacji z obrazem i grafiką), dobór argumentacji, a także wymykające się definicji „wrażenie ogólne”.

Kurier PAP Serwis

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

kalendarz-btn

PONIEDZIAŁEK 28 września 2020
  • Wacława, Marka
  • 1939
    Kapitulacja Warszawy
  • Dzień Walki ze Wścieklizną
    Światowy Dzień Walki ze Wścielkizną

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski