Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Reportaż radiowy

17 października 2018

Studio Reportażu i Dokumentu zaprasza na „Spotkanie z Reportażem Radiowym”.
W programie m.in. prezentacja reportażu „Splecione losy” Olgi Mickiewicz-Adamowicz. Spotkanie poprowadzi: Irena Piłatowska.
Środa, 24.10.2018, godzina 18.00 Klub Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24

PR logoOlga Mickiewicz-Adamowicz,  absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim,  pierwsze doświadczenia radiowe zdobywała w radiu studenckim i lokalnym. Z Polskim Radiem związana od 2010 roku. Najpierw – z radiową Czwórką, gdzie przygotowywała materiały reporterskie, prowadziła i wydawała audycje. Od 2014 roku jest pracownikiem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Laureatka między innymi Srebrnego Melchiora, Ake Blomstrom Award, nagrody im. Adolfa Bocheńskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich czy nagrody głównej w Konkursie Stypendialnym im. Jacka Stwory. Od 2017 roku jest też polskim reprezentantem w Komisji Dokumentalistów Europejskiej Unii Nadawców.

Jej   „Splecione losy”  to historia niezwykłej przyjaźni Polaka i Japończyka, w której odbija się jednocześnie historia Polski XX wieku. Przypadkowe spotkanie na statku zaowocowało głęboką relacją i wpłynęło na losy następnych pokoleń. Reportaż otrzymał drugą nagrodą (ex aequo z „Tym Karskim” Hanny Bogoryja Zakrzewskiej i Magdy Skawińskiej) w konkursie „W drodze do Niepodległej”.

Tagi:

kalendarz-btn

WTOREK 24 września 2019
  • Gerarda, Teodora

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski