Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Miła wiadomość

25 maja 2020

Muzeum Karykatury znów otwarte dla zwiedzających!

Od wtorku 26 maja 2020 roku Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego ponownie zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Koziej 11 w Warszawie. Obowiązują nowe zasady zwiedzania.

– Po ponad dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią koronawirusa nareszcie możemy przyjąć gości w naszych salach wystawowych – mówi Elżbieta Laskowska, dyrektor Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. – Dostosowaliśmy przestrzeń do nowych wymogów sanitarnych, dla bezpieczeństwa zwiedzających zmieniliśmy również zasady zwiedzania ekspozycji – dodaje.

Muzeum będzie czynne od wtorku do niedzieli od 10:30 do 17:30, z godzinną przerwą między 13:00 a 14:00. Goście muszą nosić maseczki ochronne oraz dezynfekować ręce po wejściu do budynku. Możliwe będzie wyłącznie zwiedzanie indywidualne, a w salach muzealnych jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób, zachowując od siebie dwumetrowy odstęp.

MK_drogowskaz

Do odwołania nie będą odbywać się warsztaty, wykłady, oprowadzania dla grup oraz inne wydarzenia edukacyjne organizowane przez Muzeum. Zwiedzający nie będą mogli korzystać z dotykowych urządzeń multimedialnych znajdujących się na ekspozycji. Zamknięta pozostanie również szatnia.

Bilety wstępu można kupić w kasie biletowej w kiosku Muzeum (rekomendowana płatność bezgotówkowa) lub za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl.

Nowy regulamin zwiedzania jest dostępny na stronie www.muzeumkarykatury.pl.

 

Niezmiennie Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego zaprasza również do śledzenia strony internetowej www.muzeumkarykatury.pl oraz mediów społecznościowych (Faceboook, YouTube), gdzie w ramach akcji #MuzeumKarykaturywsieci udostępnia wywiady, artykuły i filmy poświęcone sztuce karykatury.

 


Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

kalendarz-btn

ŚRODA 3 marca 2021
 • Maryny, Tycjana, Kunegundy
 • 1917
  W Rosji wybuchła rewolucja lutowa.
 • 1923
  W USA ukazało się pierwsze wydanie tygodnika Time.
 • 1977
  Polska ratyfikowała Międzynarodowe Pakty Praw Człowieka (uchwalone przez ONZ w 1966 r.)
 • 2001
  W Warszawie podczas napadu na filię Kredyt Banku przy ul. Żelaznej bandyci zastrzelili trzy kasjerki i ochroniarza.
 • 2007
  Kard. K. Nycz został metropolitą warszawskim.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski