pol_niem dni mediow14. Polsko-Niemieckie Dni Mediów pod hasłem „Panmedia. Jak długo potrwa medialny stan wyjątkowy?” odbędą się również on-line. Głównym tematem będą polsko-niemieckie relacje w sytuacji pandemii Covid-19 oraz to, jak w tych nadzwyczajnych warunkach radzą sobie dziennikarze i branża medialna. W debatach i warsztatach można wziąć udział zdalnie – będą transmitowane na stronie i Facebooku 14. Polsko-Niemieckich Dni Mediów (www.dnimediow.org oraz www.facebook.com/PolskoNiemieckieDniMediow). Program konferencji i lista prelegentów dostępne są na stronie www.dnimediow.org.

Organizatorzy tegorocznego konkursu o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską oraz Polsko-Niemieckich Dni Mediów to Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius i województwo zachodniopomorskie.
Fundatorami Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej są: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, ZEIT-Stiftung Ebelin und Gerd Bucerius, kraje związkowe Meklemburgia-Pomorze Przednie, Brandenburgia, Wolne Państwo Saksonia oraz województwa zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie.
Tegorocznym gospodarzem wydarzenia jest województwo zachodniopomorskie, które przekaże pałeczkę organizatora do Saksonii, gospodarza 15. Dni Mediów 2022, w czasie których mamy nadzieję spotkać się i dyskutować na żywo.
Kontakt:
Małgorzata Gmiter
koordynatorka projektów / Projektkoordinatorin
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej / Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit
ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
Tel.: +48 (22) 338 62 60
Frieda Pirnbaum
Büro des Deutsch-Polnischen Journalistenpreises Tadeusz-Mazowiecki
Sächsische Staatskanzlei
Archivstraße 1, 01097 Dresden
Tel.: + 49 351 81609-48

E-Mail: f.pirnbaum@heimrich-hannot.de