Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Warsztaty dla dziennikarzy

26 października 2016

Rozpoczynają się warsztaty dla dziennikarzy poświęcone uzależnieniom XXI wieku.
Osoby uzależnione od hazardu, Internetu i gier online oraz eksperci spotkają się z dziennikarzami aby pomóc im zrozumieć, czym są siecioholizm, pracoholizm i patologiczny hazard. Dziś rusza kolejny nabór na warsztaty poświęcone uzależnieniom behawioralnym.

- Pierwsza edycja warsztatów odbyła się wiosną tego roku i zakończyła się sukcesem. Chętnych było więcej niż miejsc, a zaangażowanie dziennikarzy w ten projekt było większe niż się spodziewaliśmy – mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia. – Realizowaliśmy trzy różnorodne tematycznie warsztaty, po 2 dni każdy. Tymczasem, niektórzy z dziennikarzy chcieli brać udział… we wszystkich!  Dlatego – ponownie dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, realizujemy drugą edycję warsztatów.

W tej edycji, podobnie jak poprzednio, warsztaty poświęcone będą siecioholizmowi, pracoholizmowi i uzależnieniu od hazardu. Podczas każdego z nich odbędzie się analiza tekstów i materiałów audiowizualnych, które powstały w ostatnich latach i są dostępne w mediach. Kolejnym elementem zajęć będzie spotkanie z osobami uzależnionymi, które przybliżą problem opowiadając o własnych doświadczeniach oraz praca warsztatowa, podczas której, uczestnicy przygotują pełne konspekty swoich materiałów dziennikarskich i omówią je z prowadzącymi.

- Poprzednie warsztaty stały się inspiracją do podejmowania tematu uzależnień od czynności. Po ich zakończeniu uczestnicy dzielili się swoimi wrażeniami w mediach podczas udzielanych wywiadów oraz we własnych materiałach, a także pisząc do nas: „Nie sądziłem, że tak dużo można wypracować w 2 dni.”,  „Widzę w tych zagadnieniach naprawdę ogromny potencjał na tematy artykułów.”,  „Czuję się zainspirowana do napisania reportażu; zaczynam krystalizować pomysł.” To tylko kilka z opinii, jakie otrzymała Fundacja. – dodaje Maja Ruszpel.

Kolejne warsztaty ponownie poprowadzą pracownicy Fundacji Inspiratornia, a także reporterka Katarzyna Surmiak-Domańska oraz pisarz i dziennikarz Remigiusz Grzela – oboje specjalizujący się w pogłębionych i wnikliwych portretach psychologicznych opisywanych bohaterów.

Warsztaty odbędą się w Warszawie, w trzech terminach:

8-9 listopada – hazard i inne uzależnienia behawioralne

16-17 listopada – siecioholizm i inne uzależnienia behawioralne

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz umieszczony na stronie www.fundacja-inspiratornia.pl

(Adres formularza:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbt5LuG7VYwxNBdPRtHX82GgXHbPmmHKh-LsqsL-FVJFCGAA/viewform?c=0&w=1 )

 

Więcej informacji pod numerem telefonu 606 662 355 lub pod adresem fundacja.inspiratornia@gmail.com

Udział w warsztatach jest nieodpłatny. Podczas szkoleń organizatorzy zapewniają catering.

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

kalendarz-btn

ŚRODA 12 sierpnia 2020
  • Klary, Lecha, Hilarii

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski