Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Spółdzielczość – niewykorzystana szansa

21 listopada 2018

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Zofią Chyrą-Rolicz na temat: „Losy spółdzielczości w Polsce w okresie transformacji – niewykorzystana szansa rozwoju”. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2018 (wtorek), o godz. 12.00, w klubie „Cudzysłów” (Dom Dziennikarza, ul. Foksal 3/5, I piętro).

LOGO_SDRP ODDZIAl WARSZAWSKIProfesor Zofia Chyra-Rolicz jest członkiem naszego stowarzyszenia, absolwentką Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego i profesorem nauk humanistycznych, pracownikiem naukowym Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Przez wiele lat pracowała w Spółdzielczym Instytucie Badawczym, ma w swoim dorobku wiele publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu historii ruchu spółdzielczego, współpracuje z prasą spółdzielczą.

Szerokie zainteresowania badawcze prof. Zofii Chyra-Rolicz obejmują także kwestie emancypacji kobiet, dużą popularność zyskała jej naukowa biografia Marii Konopnickiej („Opowieść o niezwykłej kobiecie”, Siedlce 2009, ostatnio dodrukowana).

Hanna Świeszczakowska, przew. Zarządu ZSD SDRP

 

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

kalendarz-btn

SOBOTA 24 sierpnia 2019
  • Jerzego, Bartłomieja
  • Świeto Ukrainy
    Święto Niepodległości Ukrainy

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski