Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Piekarska proponuje „Licencję na dorosłość”

18 marca 2019

Małgorzata Karolina Piekarska, członkini Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, nominowana do nagrody „Złotego Prusa” w edycji 2017 roku, zaprasza na promocję swojej najnowszej książki „Licencja na dorosłość”.
Autorka zaprezentuje ją 22 marca (najbliższy piątek), o godz. 17.00, w salonie Empiku w DH JUNIOR (ul. Marszałkowska 116/122). Spotkanie poprowadzi Miłka Skalska, a czytelnicy będą mogli kupić, oprócz „Licencji na dorosłość” inne książki autorki, wydane przez „Naszą Księgarnię”.

PIEKARSAK

Urodzona w Warszawie  Małgorzata Karolina Piekarska jest dziennikarką prasową i telewizyjną, pisarką, blogerką,  a z zamiłowania varsavianistką i rodzinnym genealogiem.

W latach 1996-2017 współpracowała z TVP, gdzie emitowane były jej reportaże. Stale współpracowała z programami informacyjnymi: Telewizyjnym Kurierem Warszawskim (jako reporterka), a w latach 2006-2009 z Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim (jako wydawca). Na antenie TVP Warszawa realizowała programy autorskie: „Dżingiel”, „Patefon”, „Wiarus”, „Detektyw warszawski, czyli na tropie miejskich tajemnic”. Przygotowała  kilka tysięcy „newsów” dla Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego i Telewizyjnego Kuriera Mazowieckiego oraz kilkadziesiąt reportaży i kilka filmów dokumentalnych – m.in. „Sto lat w Warszawie”, „Zmartwychwstanie stulatka”.

W 2014 roku opublikowała książkę „Kurs dziennikarstwa dla samouków”, będąca podręcznikiem ze zbiorem felietonów i ćwiczeniami, która miała już cztery dodruki i cieszy się powodzeniem wśród adeptów dziennikarstwa.

Książka „Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy”, wydana w  2015 roku jest  mieszaniną gatunków literackich i dziennikarskich. Stanowi swoisty warszawski bedeker dla tych, którzy lubią patrzeć na miasto z innej perspektywy, a także bawić się informacjami tropiąc modne ostatnio „fake newsy”.  Autorka kilku powieści młodzieżowych.

baj

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
Rys. Yurii Levshyn

Rys. Yurii Levshyn

kalendarz-btn

SOBOTA 4 lutego 2023
  • Andrzeja, Weroniki, Joanny
  • 1863
    Powstańczy oddział por. F. Sokołowskiego zdobył rosyjskie koszary w Rawie Mazowieckiej.
  • 1919
    Wołomin otrzymał prawa miejskie.
  • 1945
    Ukazało się pierwsze wydanie Dziennika Polskiego.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski