Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

„Przygody lekarza na Czarnym Lądzie”

3 stycznia 2020

Opowie o nich podczas spotkania 9 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 12.00, w klubie CUDZYSŁÓW Jolanta Powałowska, autorka książki pod takim właśnie tytułem.. Na spotkanie zaprasza Zarząd Zespołu Starszych Dziennikarzy SD RP.

CZRNY lad_lekarz  Jolanta Powałowska przepracowała 18 lat w szpitalach kilku krajów południowej Afryki, m.in. w Zambii, Botswanie i Kongo. Zaprezentuje wydaną niedawno książkę, która  jest zapisem jej wspomnień i obejrzymy zdjęcia z Czarnego Lądu. Po spotkaniu będzie możliwość kupna  książki (wydanej przez Autorkę).

„Ten okres pobytu i pracy w Afryce Południowej to najciekawszy okres mojego życia. To było wyzwanie do samodzielnego radzenia sobie w nowych sytuacjach zawodowych i codziennych oraz w niecodziennych próbach rozwiązywania spraw, które nie istnieją w poukładanym życiu europejskiego społeczeństwa” – napisała Jolanta Powałowska podsumowując te 18 lat. A do wyjazdu skłoniły ją słowa Ryszarda Kapuścińskiego, usłyszane w radiu: „Zdecydowanie preferuję zmianę i ruch”. Autorka twierdzi, że  trzeba być otwartym na innych ludzi i wielokrotnie podczas jej pobytu w Afryce potwierdziło się chińskie powiedzenie: „Nie ma takiego człowieka, od którego czegoś nie można się nauczyć”.

Zapraszamy serdecznie!

 

 

 

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

kalendarz-btn

SOBOTA 23 października 2021
  • Teodora, Seweryna, Marleny
  • 1956
    Na Węgrzech wybucha powstanie antykomunistyczne.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski