Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Muzeum Karykatury ponownie otwarte!

9 lutego 2021

Miło nam przekazać informację, że Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego od dziś – 9 lutego 2021 r. – jest ponownie otwarte. Zwiedzający mogą zobaczyć nową wystawę „Teresa Jakubowska. Z życia wycięte”.
UWAGA! Niestety od 15 marca, zgodnie z zarządzeniem MZ, Muzeum ponownie zamknięto, a wystawę o której mowa można obejrzeć one line.

logo-mk

Na wystawie jest prezentowany wybór prac z kolekcji własnej artystki oraz ze zbiorów Muzeum Karykatury. Będą ją tworzyć czarno-białe prace graficzne, głównie linoryty, powstające od lat pięćdziesiątych XX wieku do wczesnych lat dwutysięcznych. Zwiedzający zobaczą między innymi kompozycje inspirowane codziennością PRL-u. To satyryczne komentarze siermiężnej rzeczywistości, widzianej przez pryzmat osobistych doświadczeń kobiety-artystki. Szczegóły w naszej zakładce „Współpracujemy z Muzeum Karykatury”

Materiały do pobrania są dostępne na stronie: https://bit.ly/2I0UPQr.

Strona internetowa wydarzenia: https://bit.ly/2TOVB5l

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

kalendarz-btn

SOBOTA 10 kwietnia 2021
  • Michała, Makarego
  • 1921
    Marszałek J. Piłsudski odznaczył Płock Krzyżem Walecznych za bohaterską obronę w wojnie polsko -bolszewickiej.
  • 2010
    Prezydent RP L. Kaczyński wraz z pozostałymi członkami polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zginął w katastrofie lotniczej na lotnisku w Smoleńsku.
  • DZIEŃ SŁUŻBY ZDROWIA

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski