Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Pomagamy nie tylko dziennikarzom ukraińskim…

12 kwietnia 2022

Redaktor Eugeniusz Święty, członek Zarządu Oddziału Warszawskiego SD RP – nie tylko żurnalista, ale także przedsiębiorca – szykuje już kolejny transport z pomocą dla Ukrainy. Z pierwszym pojechał w pierwszych dniach po ataku na Ukrainę.
A potem … przeczytajmy, co Gienek napisał o swoim pracowniku (warto pamiętać, że z firmy otrzymaliśmy 6 oryginalnych stolików, przeznaczonych na aukcję i pomoc naszym seniorom) … i włączmy się w tę akcję!

 

UKR 3„Michał jest Ukraińcem; od kilku lat mieszka w Polsce i tu zaczął budować swoje miejsce na ziemi; jest utalentowany i pracowity. Z drewna wyczarowuje  cuda.

Kiedy pod koniec lutego wybuchła wojna, Michał wrócił do ojczyzny. Od półtora miesiąca jest żołnierzem obrony terytorialnej, ale nie jest żołnierzem zawodowym. W  oddziale jest  10 mężczyzn którzy zostawili swoje dotychczasowe życie i postanowili bronić Ojczyzny tak, jak potrafią.

Wszystko, co Gienek zawiózł do oddziału Michała kupiono dzięki zbiórce ludzi, z którymi pracował w Polsce i ich znajomych oraz znajomych ich znajomych.

Dziś Michał nie robi stołów, mebli do kuchni i sypialni, czy kasetek na biżuterię. Od półtora miesiąca codzienność jego oddziału to patrole, akcje, wychwytywanie szpiegów, obrona ludności cywilnej.

Jego oddział dostał jedynie miejsce w koszarach, skąpe racje żywnościowe i dwa karabiny na 10 osób. Trzeba było

zabezpieczyć odpowiedni ubiór, buty, rękawice i gogle oraz wyżywienie. To można im kupić. Niestety, tego co najważniejsze, czyli kamizelek kuloodpornych, hełmów i broni nie jesteśmy w stanie im zapewnić”.

Drużyna Michała nadal potrzebuje wsparcia: butów, mundurów, rękawic, gogli, bielizny termicznej i innych niezbędnych rzeczy. Dlatego ogłaszamy kolejną zbiórkę – do 30 kwietnia br. Koordynatorem jest nasz Kolega, Eugeniusz Święty (tel. 693 847 696,   mail drestol@drestol.pl).  Możemy pomóc dostarczając do siedziby Oddziału  Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej (ul. Foksal 3/5, pokój 31) potrzebne rzeczy (specjalistyczną odzież i buty wojskowe,  trwałą żywność: konserwy, kasze, makarony) lub wpłacając na konto  Ewa Hałubek 50 1020 5558 1111 1297 6590 0011 z dopiskiem „dla Ukrainy”.

 

(baj) 

 

 

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
Rys. Paweł Kuczyński.

Rys. Paweł Kuczyński.

kalendarz-btn

NIEDZIELA 25 września 2022
  • Aurelii, Władysława
  • 1939
    Dywanowy nalot na Warszawę (ok. 10 tys. ofiar śmiertelnych; 35 tys. rannych).
  • Dzień Budowlanych

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski