Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Spotkanie przy grobie Andrzeja Ibisa Wróblewskiego

26 lipca 2022

W setną rocznicę urodzin wybitnego dziennikarza, społecznika i językoznawcy, Andrzeja Ibisa Wróblewskiego, delegacja Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej złożyła kwiaty na Jego grobie na Cmentarzu Wojskowym ma Powązkach. Zapalono świece na płycie nagrobnej.

W symbolicznej uroczystości wzięła udział wdowa Elżbieta Wojnowska, która wraz z mężem m.in. tworzyła Ursynowsko-Natolińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne oraz ich młodszy syn, Andrzej Łukasz Wróblewski. SDRP reprezentowali: Andrzej Maślankiewicz – sekretarz generalny SDRP, Marek Kuliński – przewodniczący Naczelnego Sądu Koleżeńskiego i członek  Oddziału Warszawskiego SDRP oraz przewodniczący Zarządu Oddziału Tomasz Miłkowski. Zebrami wspominali z podziwem niezmordowaną pracę Ibisa i Jego wkład w krzewienie poprawnej polszczyzny. Elżbieta Wojnowska dziękowała za pamięć o jej mężu i ustanowienie Nagrody jego imienia, wyrażając nadzieję, że ta nagroda będzie iść śladami wytyczonymi przez Ibisa, kultywując piękno języka ojczystego.

Grob Ibisa

 

[Na zdj. od lewej: Andrzej Maślankiewicz, Marek Kuliński, Elżbieta Wojnowska, Tomasz Miłkowski i Andrzej Łukasz Wróblewski]

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
Rys. Paweł Kuczyński.

Rys. Paweł Kuczyński.

kalendarz-btn

NIEDZIELA 25 września 2022
  • Aurelii, Władysława
  • 1939
    Dywanowy nalot na Warszawę (ok. 10 tys. ofiar śmiertelnych; 35 tys. rannych).
  • Dzień Budowlanych

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski