Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

NAUKA OKIEM WYOBRAŹNI

19 kwietnia 2023

27 kwietnia o 19:00 w Teatrze Druga Strefa odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Grzegorza Krzyżewskiego pod tytułem “Nauka okiem wyobraźni”‎. Zdjęcia Krzyżewskiego pozwolą spojrzeć na naukowców jak na artystów, a na ich eksperymenty jak na dzieła sztuki współczesnej. Wstęp wolny!

 

wystawa 2 strefa

Wystawa prezentuje 20 prac fotoreportera prasowego, popularyzatora nauk ścisłych, politologa z wykształcenia Grzegorza Krzyżewskiego, który specjalizuje się w fotografii kreatywnej przedstawiającej skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki: chemii, fizyki, biologii, medycyny, badań kosmosu oraz polityki.

Podczas wernisażu 27 kwietnia widzowie będą mieli okazję zetknąć się z syntezą kultury z alchemią. Tego wieczoru na scenie będą prezentowany eksperymenty, które pozwolą wszystkim przenieść się do świata magii i poznać naukę z innej strony.

Krzyżewski w szczytowym okresie współpracował z 8 instytutami PAN, Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką. Obecnie skupia się na fotografowaniu pracy Instytutu Chemii Fizycznej, którego ogrodzenie zdobią dziesiątki wielkoformatowych planszy jego autorstwa. Autor wystaw, stałych ekspozycji również wielkoformatowych, fotograf miesiąca magazynu Szeroki Kadr, autor zdjęcia roku portalu Fotoferia.

Teatr Druga Strefa | Wernisaż 27 kwietnia 2023

Wystawa trwa od 27 kwietnia do 30 czerwca 2023.

WSTĘP WOLNY!

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy. Jeśli masz ochotę to wesprzyj naszą działalność dowolną kwotą – kupując bilet cegiełkę na to wydarzenie!

Tagi:

kalendarz-btn

SOBOTA 3 czerwca 2023
  • Leszka, Tamary
  • 1918
    Ogłoszenie Deklaracji Wersalskiej zapowiadającej niepodległość Polski.
  • 1938
    Otwarcie toru wyścigów konnych na warszawskim Służewcu.
  • DZIEŃ DOBREJ OCENY

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski