Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Hanna Keil-Skrobiszewska

22 sierpnia 2018

Urodziła się 8 czerwca 1929 roku w Warszawie. Pracę jako dziennikarka rozpoczęła w roku 1954 w redakcji „Gromada – Rolnik Polski”. Z naszym Stowarzyszeniem była związana od października 1972 roku (wówczas SDP). Należała do najstarszych Seniorek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP

skrobisz.plW redakcji „Gromada – Rolnik Polski” przepracowała kilkadziesiąt lat – specjalizowała się w zakresie prawa rolnego i świadczeń emerytalnych. Wiedza i doświadczenie  sprawiały,  że bardzo wysoko oceniano Jej „pracę i zaangażowanie w podejmowaniu i załatwianiu spraw ludzkich”. Tak napisano w rekomendacji kierownictwa redakcji na kandydatkę do ówczesnego SDP. Pozostała z nami do końca życia.

Była absolwentką  Wydziału Dyplomatyczno-Konsularnego Akademii Nauk Politycznych w Warszawie. Pracę w redakcji rozpoczęła w Dziale Listów, Porad i Interwencji. Od  grudnia 1976  roku była zastępcą kierownika tego działu.

Należała do klubu Łączności z Czytelnikami i Radiosłuchaczami Stowarzyszenia. Była również przez wiele lat członkinią Klubu Brydżystów spotykających się w Domu Dziennikarza.

Spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (kwatera A30-1-25).

 

baj

 

 

Tagi:
Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

RYSUNKI STANISŁAWA DĄBROWSKIEGO

kalendarz-btn

ŚRODA 5 sierpnia 2020
  • Marii, Stanisławy
  • 1864
    Na stokach Cytadeli stracono przywódców Powstania Styczniowego: R. Traugutta, R. Krajewskiego, J. Toczyskiego, R. Żulińskiego i J. Jeziorańskiego
  • 1915
    Do opuszczonej przez Rosjan Warszawy wkraczają wojska niemieckie
  • 1944
    Oddziały hitlerowskie rozpoczęły masowe mordowanie mieszkańców warszawskiej Woli. W kolejnych dniach zgładzono ok. 40 tys. cywilów.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski