SATYRYKON LEGNICA 2025 rys. Przemysław Bukowski
Warszawska Syrenka zaprasza na Trakt Królewski
W jakich wydarzeniach kulturalnych podczas wakacji będzie można wziąć udział na Starym Mieście, pl. Zamkowym, pl. Teatralnym i pl. Piłsudskiego, Rynku Mariensztackim i Podzamczu oraz na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu ? Warto już teraz poznać bogatą ofertę przygotowanych atrakcji. W ramach kampanii telewizyjnej „Też zareaguj! W każdy weekend na Krakowskim Przedmieściu” Miasto stołeczne Warszawa [...]
W jakich wydarzeniach kulturalnych podczas wakacji będzie można wziąć udział na Starym Mieście, pl. Zamkowym, pl. Teatralnym i pl. Piłsudskiego, Rynku Mariensztackim i Podzamczu oraz na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu ? Warto już teraz poznać bogatą ofertę przygotowanych atrakcji.
W ramach kampanii telewizyjnej „Też zareaguj! W każdy weekend na Krakowskim Przedmieściu” Miasto stołeczne Warszawa zachęca do spędzania wakacyjnych weekendów na najbardziej reprezentacyjnej stołecznej ulicy.
Spot kampanii emitowany jest w programie 1 i 2 TVP , a w rolach głównych wystąpiły dwa warszawskie pomniki – Syrenka i Fryderyk Chopin. Gościnnie pojawił się też pomnik Marii Skłodowskiej-Curie, najbardziej obok Fryderyka znanej w świecie warszawianki.
Film, który w zabawny sposób komentuje związek z Warszawą dwóch najbardziej znanych jej mieszkańców, emitowany będzie w telewizji do końca czerwca a następnie, w czasie wakacji, w środkach komunikacji miejskiej. Żartobliwa pointa nawołuje do odwiedzania w wakacje najbardziej reprezentacyjnej części Traktu Królewskiego i jego okolic, gdzie w czasie weekendów odbywa się wiele różnorodnych imprez, wydarzeń i działań kulturalnych.
Informację o tym co dzieje się na Krakowskim Przedmieściu można będzie znaleźć na miejskich stronach internetowych – w szczególności na stronie www.kulturalna.warszawa.pl, na której działa serwis z wyszukiwarką pozwalającą na pełen przegląd imprez i atrakcji odbywających się m.in. na Starym Mieście i pl. Zamkowym, pl. Teatralnym i pl. Piłsudskiego, Rynku Mariensztackim i Podzamczu, ale także na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu.
„Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej informacji o tym co dzieje się na Krakowskim Przedmieściu i taką aktualizowaną listę udostępniać warszawiakom i gościom zapraszając do pozytywnego reagowania podczas imprez, koncertów, wystaw czy wydarzeń sportowych. W wakacje na Krakowskim Przedmieściu każdy znajdzie coś dla siebie” – mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji.
Jedną z atrakcji, z której miasto planuje zrobić stały punkt wakacyjnego programu będą otwarte sobotnie koncerty fortepianowe wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Fortepiany staną przy pomniku Kopernika, na scenie letniej skweru Hoovera, pomiędzy hotelem Europejskim a siedzibą Dowództwa Garnizonu Warszawa i przy Kolumnie Zygmunta. Muzyka rozbrzmiewać będzie w każde sobotnie popołudnie, od godz. 16.00 do 19.00, aż do koncertu finałowego 3 września, podczas którego na scenie letniej skweru Hoovera zagrają Peter Beets Trio, Jaskułke – Chopin x 5 Grand Pianos i A. Jagodziński Trio.
„Oczywiście nie może tam zabraknąć muzyki Fryderyka Chopina” – dodaje Katarzyna Ratajczyk.
Kompozycji naszego genialnego kompozytora można będzie słuchać nie tylko w letnie soboty, ale też codziennie podążając szlakiem multimedialnych ławek stojących wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Miasto przygotowuje też uruchomienie szlaku Marii Skłodowskiej-Curie wyznaczanego przez murale i instalacje przestrzenne. W ten sposób Krakowskie Przedmieście połączy dwoje najbardziej znanych w świecie warszawiaków.
Serwis wydarzeń wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia znajduje się: www.kulturalna.warszawa.pl
Spot kampanii można obejrzeć na: www.um.warszawa.pl oraz portalu turystycznym www.warsawtour.pl
Film „Podobne wspomnienia” wykorzystany w kampanii „Też Zareaguj! W każdy weekend na Krakowskim Przedmieściu!” jest jednym z serii spotów autorstwa Przemysława Truścińskego i Bartosza Sztybora wyprodukowanych na zlecenie miasta przez firme Bitterlix. Siłą spotów jest kontrast pomiędzy bohaterami – najbardziej znanymi i charakterystycznymi warszawskimi pomnikami. Syrenka jako rzutka i dynamiczna wydaje się dominować nad spokojnym, romantycznym i często zamyślonym Fryderykiem. Jednak i Fryderyk jest w stanie zaskoczyć widzów, jak i samą Syrenę, dokonując często błyskawicznej i zdumiewającej przemiany w silnego i twardo stąpającego po ziemi mężczyznę. Bohaterowie żartobliwie komentują rzeczywistość, a na tle warszawskich budynków pojawiają się też inne pomnikowe postacie – Maria Skłodowska-Curie, Król Zygmunt III Waza, czy też Archanioł Gabriel z placu Bohaterów w Budapeszcie.
Spoty ilustrują wydarzenia jakie odbywają się w Warszawie. Ich lekki ton jest sposobem na informowanie o rzeczach ważnych i doniosłych jak przygotowania do Euro czy objęcie przewodnictwa w UE.
Trzy obrazy: „Skamieniały problem”, „Relaksująca przejażdżka” i „Pracowita przyszłość” zostały przygotowane wcześniej na potrzeby promocji Warszawy jako Europejskiej Stolicy Kultury. Kolejne, odnoszące się do konkretnych, bieżących wydarzeń emitowane są sukcesywnie w 2011 roku.
Spoty są dostępne w wersji polskiej z napisami angielskimi oraz polskimi. Już wkrótce na stronach miasta i w środkach komunikacji miejskiej pojawią się następne filmiki w których wystąpią animowane postacie z charakterem – Syrenka i Fryderyk.
Więcej informacji:
Magdalena Łań
Wydział Prasowy
Urzędu m.st. Warszawy
Tel. 022 – 44 33 391