SATYRYKON LEGNICA 2025 rys. Przemysław Bukowski
Kolejne odsłony sztuki na ulicach Warszawy
Reaktywacja parku na Skarpie, nowe murale na Rondzie Tybetu i nowy wizerunek kina Atlantic – w najbliższych dniach, w różnych miejscach Warszawy pojawią się kolejne realizacje artystyczne wspierane przez stołeczny ratusz. Już jutro, 6 lipca, o nowe prace wzbogaci się Galeria Tybetańska na Woli, a od soboty 9 lipca rusza akcja Skarpa.Reaktywacja! WŁADZA KULTURA WYPOCZYNEK. [...]
Reaktywacja parku na Skarpie, nowe murale na Rondzie Tybetu i nowy wizerunek kina Atlantic – w najbliższych dniach, w różnych miejscach Warszawy pojawią się kolejne realizacje artystyczne wspierane przez stołeczny ratusz.
Już jutro, 6 lipca, o nowe prace wzbogaci się Galeria Tybetańska na Woli, a od soboty 9 lipca rusza akcja Skarpa.Reaktywacja! WŁADZA KULTURA WYPOCZYNEK. Również w sobotę będzie można obejrzeć efekty pierwszych działań w ramach festiwalu graffiti STREET ART DOPING 2011 – zakończą się prace na ścianie kina Atlantic.
W sezonie 2011 stołeczne Biuro Kultury po raz drugi zorganizowało konkurs na dofinansowanie inicjatyw realizowanych w przestrzeni publicznej. W tym roku wsparcie otrzymało kilkanaście inicjatyw – pierwszą, już zrealizowaną był projekt hiszpańskiej grupy Luzinteruptus Recycling Sudany, organizowany przez Stowarzyszenie Starter. Rozpoczął się także Street Art Doping 2011 – trzecia edycja popularnego festiwalu graffiti, a w lipcu powstaną także kolejne prace w Galerii Tybetańskiej przy Rondzie Tybetu oraz projekt Skarpa.Reaktywacja! WŁADZA KULTURA WYPOCZYNEK, realizowany przez Fundację Culture Shock.
Graffiti w ramach Dni Tybetu
W środę, 6 lipca (w Międzynarodowy Dzień Tybetu), o godz. 12.00 na Rondzie Tybetu odbędzie się pierwsza odsłona tegorocznych działań w Galerii Tybetańskiej. Prace w Galerii inspirowane kulturą, historią i współczesną sytuacją Tybetu tworzą: Mors, Inwazja, Artur Wabik, NeSpoon oraz mnisi z Klasztoru Drepung w Indiach.
Kolejne realizacje w Galerii powstaną pod koniec lipca, będą im towarzyszyły warsztaty graffiti inicjatywy Wielokulturowy Street Art. Projekt Galeria Tybetańska realizowany przez Fundację Klamra powstaje przy współpracy z Fundacją Inna Przestrzeń, grupą 3fala.art.pl przy współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie w ramach Festiwalu Graffiti.
Skarpa.Reaktywacja! WŁADZA KULTURA WYPOCZYNEK
Projekt autorstwa Justyny Wencel i Marcina Chomickiego, realizowany przez Fundację Culture Shock to kilkanaście artystycznych interwencji wtopionych w przestrzeń parku im. Rydza-Śmigłego. Hasła WŁADZA KULTURA WYPOCZYNEK odwołujące się do PRL-owskich sloganów, ukierunkowują na najistotniejsze ze znaczeń, które postanowili wyeksponować autorzy akcji. Do nich będą odnosić się poszczególne realizacje w różnych miejscach parku. Planowane działania mają dotykać tematyki anatomii władzy czy tworzenia przestrzeni do bycia razem w kontekście funkcjonowania tych tematów w epoce PRL i współcześnie. Działania w ramach projektu mają zapoczątkować proces przywracania przestrzeni parku im. Rydza-Śmigłego mieszkańcom i inicjować rozwój życia obywatelskiego, społecznego i kulturalnego w tym miejscu.
Wydarzenia towarzyszące:
Wernisaż: 9 lipca, o godz. 19.00 – u wejścia do parku przed tablicą informacyjną projektu na al. Na Skarpie.
20.00 spotkanie z autorami projektu oraz kuratorem CSW, Markiem Goździewskim, połączone z uroczystym otwarciem przestrzeni fundacji Culture Shock, Fundacja Culture Shock, al. Na Skarpie 15 lok.18.
Finisaż: 27 sierpnia, o godz. 19.00 – Fundacja Culture Shock, al. Na Skarpie 15 lok.18.
Więcej na:
www.cultureshock.pl
www.wencel.art.pl
www.chomicki.art.pl
Street Art Doping 2011 wystartował
Rozpoczęty już festiwal graffiti Street Art Doping, realizowany przez Fundację Do Dzieła prezentuje pierwsze prace. Przy Pasażu Wiecha, na zachodniej ścianie kina Atlantic, tworzą od 4 lipca Chazme, Sepe, Nawer i Roem – finalny efekt tej współpracy będzie można zobaczyć w sobotę 9 lipca. A już w piątek 8 lipca zaczną się prace przy kolejnej realizacji. Na zapomnianym domu handlowym Kamionek swoją pracę zostawi M-City, jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich artystów, tworzących od Oslo po Sao Paulo. Artystę w akcji będzie można podpatrywać przez cały weekend, od piątku do niedzieli (8-10 lipca), przy ul. Kinowej 19.
Więcej informacji o pozostałych projektach dofinansowanych przez Urząd m.st. Warszawy w załączniku.
Dagmara Strzelczyk
Wydział Prasowy
Centrum Komunikacji Społecznej
Urząd m.st. Warszawy
tel. 22/ 44 33 411