Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Zmarli w 2021

Andrzej Karaczun

3 kwietnia 2021

Urodził się  24.09.1954. Dziennikarz, działacz sportowy, związany z pismami motoryzacyjnymi, autor programów telewizyjnych poświęconych motoryzacji. Działacz Automobilklubu Polski

Stanisław Szperling

23 marca 2021

Były wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Jestem” Urodzony 10 maja 1931 r. w Będzinie przyszły Dyrektor Wydawnictw PCK, zanim został dziennikarzem, studiował polonistykę, a następnie przez pewien czas pracował przy tworzeniu Słownika języka polskiego pod red. prof. Witolda Doroszewskiego, co w przyszłości zaowocowało Jego szczególnym wyczuleniem na problemy poprawności językowej publikowanych na łamach „Jestem” tekstów; był także nauczycielem propedeutyki filozofii oraz literatury w Liceum św. Augustyna w Warszawie, a następnie redaktorem książek w Wydawnictwie PAX. To właśnie Jemu, szczególnie rozmiłowanemu w literaturze francuskiej, polski czytelnik zawdzięcza między innymi wprowadzenie na nasz rynek wydawniczy dzieł Juliena Greena.

Aleksander Żyzny

12 marca 2021

Dziennikarz – fascynat motoryzacji. Urodził się w Częstochowie 16 grudnia 1947 r. w Częstochowie, studiował ekonomię na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę w Polskim Radio rozpoczął z początkiem lat 70. XX w. Przygotowywał materiały i relacje do wielu programów. Jego charakterystyczny głos można było usłyszeć m. in. w Sygnałach Dnia i Lecie z Radiem, oraz na stałe w Radiu Kierowców, którego przez długie lata był kierownikiem.

Marek Maldis

13 lutego 2021

Dziennikarz radiowy i telewizyjny, wybitny dokumentalista, autor wielu filmów i programów – głównie o tematyce historycznej. Pracował w III programie Polskiego Radia, telewizyjnej „dwójce” a w ostatnich latach przed przejściem na emeryturę w TVP 3 Warszawa (d. Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym). Laureat wielu wyróżnień i nagród, w tym Złotego Ekranu oraz Zasłużony dla Warszawy. Aktywny członek naszego Stowarzyszenia; w latach 2004-2008 członek Zarządu Oddziału Warszawskiego SDRP.

Z teki Muzeum Karykatury
RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

RYSUNKI ZBIGNIEWA LENGRENA

kalendarz-btn

ŚRODA 22 września 2021
 • Tomasza, Maurycego
 • 1939
  Bitwa pod Łomiankami
 • 1964
  Na Wiśle w Warszawie uruchomiono głębinowe ujęcie wody Gruba Kaśka
 • 1980
  Powstało Niezależne Zrzeszenie Studentów
 • 2000
  Zakończono produkcję Fiata 126p.
 • Dzień bez samochodu

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski