Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Zmarli w 2023

Eugeniusz Guz

15 września 2023

15 września w Warszawie zmarł w wieku 93 lat długoletni, znakomity dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej, redaktor Eugeniusz Guz.

Andrzej Dobrzyński

26 maja 2023

Andrzeju – ”tak się nie robi”!
Andrzej Dobrzyński nie żyje. Trudno uwierzyć, że to prawda! Wydaje się, że tak niedawno piliśmy Jego zdrowie z okazji ukończenia 90 lat. Wtedy życzyliśmy Jubilatowi…”aby Twój wiek liczony był w liczbie przyjaciół, a nie przeżytych lat…” Było to w maju 2019 roku.
Dziennikarz, Redaktor, Publicysta, prawnik z wykształcenia był z nami „od zawsze”. Wiele uczynił dobrego dla całego środowiska i czytelników. Jak mówił, „przez całe życie starał się być wierny zasadom”. Nie zabiegał o popularność i splendory. Wiele razy w „twórczych sporach” przy Foksal 3/5 potrafił mówić „nie”, ale zyskiwaliśmy wszyscy. Andrzej zawsze zresztą mówił, że pracę społeczną w samorządzie dziennikarskim zaczął zanim powstało Stowarzyszenie.

Andrzej Bilik

30 kwietnia 2023

Trudno pisać o Kimś, kogo znałam lat kilkadziesiąt – nie tylko jako znakomitego korespondenta (w Brukseli, w Paryżu), na trudnych placówkach, ale także jako dziennikarza znającego swój fach i mającego (oprócz wiedzy) dobre pióro.
Z Andrzejem spotkaliśmy się w Polskiej Agencji Prasowej, w Redakcji Zagranicznej, ale poznałam Go wiele lat wcześniej – jako czytelniczka tekstów prasowych, oglądająca TV i słuchająca radia. Potem spotkaliśmy się w Domu Dziennikarza i kilkadziesiąt lat łączył nas adres Foksal 3/5. Andrzej był w Stowarzyszeniu od roku 1962, cały czas jako członek Oddziału Warszawskiego. W listopadzie 2012 roku został sekretarzem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP ds. międzynarodowych i był nim do marca 2017 roku. W swoim życiorysie i pracy w mediach „zmieścił” również czas, kiedy był dyplomatą (attache i potem ambasador w Algierii). Był również redaktorem naczelnym „Kuriera Polonijnego”, był także komentatorem w „Gazecie Prawnej”. Najlepiej jednak posługiwał się piórem i kamerą.

Adam Bronikowski

21 marca 2023

Dziennikarz telewizyjny i prasowy, urodzony 6 września 1936 r.. Autor wielu programów publicystycznych przybliżających czytelnikom i widzom trudną problematykę ekonomiczną. Szefował Redakcji Ekonomicznej TVP.

Stanisław Błaszczyk

11 lutego 2023

Stanisław  Błaszczyk  ur. 25 listopada 1933.  Pogrzeb/pożegnanie -  23 lutego o godz. 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych.

Kazimierz Kunicki

27 stycznia 2023

27 stycznia 2023 zmarł w wieku 86 lat Kazimierz Kunicki – redaktor, publicysta, autor i współautor kilkudziesięciu książek popularnonaukowych, biografii, esejów, przewodników turystycznych, od 1982 roku członek SDP RP. Zanim na około ćwierć wieku został redaktorem naczelnym, uznawanego dziś za kultowy, Ilustrowanego Magazynu Turystycznego Światowid, pracował w Centralnej Agencji Fotograficznej oraz popularnym czasopiśmie społeczno kulturalnym Perspektywy.

kalendarz-btn

PIĄTEK 19 kwietnia 2024
  • Leona, Włodzimierza, Adolfa
  • 1936
    W Warszawie odsłonięto pomnik J. Kilińskiego.
  • 1943
    Wybuchło powstanie w Getcie Warszawskim.
  • 1948
    W Warszawie odsłonięto Pomnik Bohaterów Getta.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski