Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Zawód Dziennikarza wobec współczesnych wyzwań”

12 maja 2015

W Warszawie Konferencja odbyła się 14 maja 2015 r. na terenie Uniwersytetu Warszawskiego.

W ubiegłym roku Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy RP wystąpił z propozycją podjęcia szerokiej debaty na temat aktualnej kondycji i przyszłości polskiego dziennikarstwa. Na apel odpowiedziały środowiska akademickie. Naukowe konferencje poświęcone aktualnym problemom naszej profesji odbyły się już w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu potem na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i teraz w Warszawie.

W salach Pałacu Tyszkiewiczów przy Krakowskim Przedmieściu ponad sto osób uczestniczyło w czterech panelach tematycznych. Dziennikarze i eksperci przez ponad osiem godzin dyskutowali o sprawach, dotyczących  kondycji i statusu prawnego zawodu dziennikarza w Polsce.

Lista problemów, zagrożeń i niemożności wszelakich okazała się bardzo długa. Na szczęście coraz więcej jest osób, którym sytuacja doskwiera i deklarują, że gotowe są włączyć się w działania, efektem których byłoby poprawienie realiów – z myślą zarówno o samych dziennikarzach, jak i czytelnikach, radiosłuchaczach i telewidzach.

Organizatorem Konferencji był Instytut Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polska Izba Wydawców Prasy i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

IMG_4802    IMG_4835

tekst, fot.: Alicja Wejner, www.tekstyprasowe.pl

 

Zaproszenie_14_05_2015

Program konferencji_14_05_2015

 

 

Tagi:

kalendarz-btn

SOBOTA 18 maja 2024
  • Eryka, Feliksa, Aleksandry
  • 1944
    2 Korpus Polski zdobył Monte Cassino

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski