Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Okrągły Stół: Samoregulacja mediów.

2 lutego 2022

28 stycznia 2022 r. odbył się w Warszawie Okrągły Stół pn. „Wzmocnienie niezależnej i efektywnej samoregulacji mediów w Polsce”, zorganizowany przez Instytut Międzynarodowego Dziennikarstwa im. Ericha Brosta w Dortmundzie, Uniwersytet Wrocławski oraz Uniwersytet Warszawski.

okragly stol meiow

W trwających niemal osiem godzin obradach obok naukowców-prasoznawców wzięli udział przedstawiciele stowarzyszeń dziennikarskich i wydawców, a wśród nich: Ryszard Bańkowicz – przewodniczący Rady Etyki Mediów (REM), Bogusław Chrabota – redaktor naczelny Rzeczpospolitej, wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Prasy (ENPA), Marek Frąckowiak -  prezes Izby Wydawców Prasy (IWP), dr Jolanta Hajdasz – dyrektorka Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP), Witold Kołodziejski -  przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), Andrzej Krajewski -  Towarzystwo Dziennikarskie (TD), Tomasz Miłkowski – przewodniczący Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej).

Zebrani wyrazili potrzebę dalszych spotkań z myślą o powołaniu niezależnego ciała samoregulacji mediów w Polsce. Do obrad Okrągłego Stołu wkrótce wrócimy.

(TM)

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 czerwca 2026
  • Walerego, Elizy, Elwiry
  • 1845
    Otwarto pierwszy odcinek Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej na odcinku Warszawa - Grodzisk Maz. (Całość ukończono w 1848 r. na ówczesnej granicy Cesarstwa Rosyjskiego w Sosnowcu - Maczkach).
  • 1958
    Utworzono Ochotnicze Hufce Pracy
  • Dzień Krwiodawcy
    Światowy Dzień Krwiodawcy
  • Dzień Pamięci
    Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych
  • Dziennikarze
    Dzień Dziennikarza Obywatelskiego

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski