Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

LENGRENÓWKA. POCZĄTEK

8 czerwca 2022

10 czerwca 2022 zostanie oficjalnie otwarta Lengrenówka, edukacyjno-artystyczna przestrzeń Muzeum Karykatury, dawna pracownia i mieszkanie Zbigniewa Lengrena, mieszczące się przy ulicy Brzozowej 6/8a na Starym Mieście w Warszawie.
Dwa tygodnie później 24 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy „Zbigniew Lengren. Humorysta”. Wystawa potrwa do 2 października.

Lengrenówka_foto_mat Muzeum Karykatury Wyremontowana dwupiętrowa przestrzeń stanie się miejscem spotkań i edukacji oraz kameralnych wydarzeń artystycznych. Planujemy szereg warsztatów – zarówno dla tych małych, jak i dla starszych – skupionych wokół rysunku, komiksu, architektury, a nawet teatru i literatury.

Od października część Lengrenówki zostanie przeznaczona na pracę artystyczną. Komiksiarze i rysownicy znajdą tam miejsce do pracy, gdzie w spokoju i w miłej atmosferze, całkowicie za darmo, w ramach przestrzeni coworkingowej, będą mogli pracować nad swoją twórczością komiksową i rysunkową.

Weekend otwarcia obfitować będzie w szereg wydarzeń artystycznych i edukacyjnych.

W piątek 10 czerwca nastąpi oficjalne otwarcie, które uświetni Plenerowa Rewia Lengrenowa przygotowana przez warszawski Klub Komediowy oraz koncert Real Gone Tones – warszawskiego zespołu grającego muzykę rockabilly, rhythm’n'blues, swing i country, którego wokalistką i liderką jest Maria Lengren – wnuczka sławnego rysownika.

W sobotę 11 czerwca zapraszamy na KARYKATOUR – spacer z mapą-grą po warszawskim Starym Mieście, który poprowadzi dyrektor Paweł Płoski. Planujemy również warsztaty z żartów rysunkowych z Michałem Rzecznikiem, autorem „Naprawdę nieśmiesznych rysunków” oraz warsztat literacki z Grzegorzem Uzdańskim, autorem strony „Nowe wiersze sławnych poetów”, pisarzem, autorem niedawno wydanej powieści „Wypiór”.

Na niedzielę 12 czerwca zaplanowaliśmy otwarty plenerek rysunkowy pod Lengrenówką, który poprowadzi Weronika Reroń, ilustratorka i projektantka graficzna, oraz spotkanie komiksowe z Jackiem Świdzińskim, rysownikiem na co dzień związanym z „Przekrojem” – autorem komiksów (scenariuszy i rysunków). Dzień zakończą „Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci” organizowane razem ze Stowarzyszeniem Studnia O.

Szczegółowy program:

LENGRENÓWKA. POCZĄTEK

10 czerwca – 18:00

uroczyste otwarcie (wstęp na zaproszenia)

Plenerowa Rewia Lengrenowa – Klub Komediowy

Real Gone Tones – koncert zespołu Marii Lengren

 

11 czerwca

11:00 KARYKATOUR – spacer z mapą-grą po Starym Mieście z Pawłem Płoskim, dyrektorem Muzeum Karykatury (wstęp wolny)

12:00 warsztat z żartów rysunkowych z Michałem Rzecznikiem (wstęp wolny, obowiązują zapisy)

15:00 warsztat literacki z Grzegorzem Uzdańskim (wstęp wolny, obowiązują zapisy)

 

12 czerwca

12:00 otwarty Plenerek rysunkowy pod Lengrenówką z Weroniką Reroń (wstęp wolny)

14:00 spotkanie komiksowe z Jackiem Świdzińskim (wstęp wolny)

15:00 Filutki. Warsztaty opowiadania dla dzieci (obowiązują zapisy)

 

Partnerem Lengrenówki jest Fundacja PRZEKRÓJ, która udostępniła Muzeum m.in. animacje z Profesorem Filutkiem, a także materiały archiwalne związane ze Zbigniewem Lengrenem.

Patronat medialny objęły „Zeszyty komiksowe”.

Informacje na temat wydarzeń i zapisy na www.muzeumkarykatury.pl

Tagi:

kalendarz-btn

SOBOTA 18 maja 2024
  • Eryka, Feliksa, Aleksandry
  • 1944
    2 Korpus Polski zdobył Monte Cassino

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski