Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Teresa Budzisz-Krzyżanowska z Nagrodą im. Ireny Solskiej

1 listopada 2022

Teresa Budzisz-Krzyżanowska odebrała 27 paździenika 2022 w CENTRUM KULTURY PROM na Saskiej Kępie w Warszawie nagrodę imienia Ireny Solskiej’2021 ufundowaną przez AICT Polska.

Budzisz Nagroda Solskiej

Wręczając dyplom, prezes polskiej sekcji AICT Tomasz Miłkowski przypomniał, że Nagroda została ustanowiona (2010) z myślą o wyróżnianiu artystek teatru za ich wybitne osiagnięcia aktorskie z intencją, aby choć trochę złagodzić skutki patriarchatu teatralnego od dawna faworyzującego mężczyzn. Dyplom zaprojektowany został przez Janusza Golika.

Laudację wygłosiła oraz spotkanie ze wspaniałą aktorką poprowadziła Jagoda Jakubowska- Opalińska. Na koniec wieczoru niespodzianka: wierszowaną laudację składającą się głównie z tytułów sztuk, w których zagrała laureatka, oraz słynny portret Heleny Modrzejewskiej z twarzą laureatki wręczył Jan Bończa Szabłowski.

Serdecznie gratulacje!

Osobne podziękowania dla dyrektorkiCentrum Kultury PROM, pani Marii Juszczyk za życzliwość i pomoc w przygotowaniu uroczystości, którą poprzedził wieczór z „Beniowskim” Juliusza Słowackiego w wyborze i mistrzowskiej interpretacji Laureatki (przy fortepianie Janusz Bogacki).

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 24 września 2023
  • Gerarda, Teodora

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski