Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Było sympatycznie

20 grudnia 2022

Na pierwsze po pandemii spotkanie świąteczno-noworoczne starszych dziennikarzy (19 grudnia 2022 r.) przybyło nas nieco mniej niż w poprzednich latach. Zabrakło sił i zdrowia? Rozluźniły się więzi towarzyskie, jak w wielu innych grupach formalnych i nieformalnych? To sygnał, że czeka nas praca nad ich odbudowaniem. Jesteśmy przecież po to, żeby nasi członkowie byli razem, żeby czuli wsparcie swojej wspólnoty zawodowej.

4a

Jak powiedział Jerzy Domański, prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, składając zebranym życzenia, powinniśmy być dumni z rzetelnie przepracowanych lat w wielu redakcjach. Wtedy jeszcze zawód dziennikarza znaczył o wiele więcej niż dzisiejszego pracownika mediów.

Do życzeń przyłączyli się: Tomasz Miłkowski, przewodniczący Zarządu Warszawskiego SDRP oraz Barbara Janiszewska, wiceprzewodnicząca, główna organizatorka spotkania. Podziękowała przede wszystkim naszym sponsorom, dzięki którym świąteczny stół był bogato zastawiony. Byli to: Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców REPROPOL, Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy BRONISZE, Fundacja Oratio Recta, Spółka z.o.o URMA oraz szereg osób prywatnych.

W rozmowach przy stolikach, przy pierogach i kieliszkach czerwonego wina padały propozycje, by spotykać się częściej, np. z okazji Wielkanocy lub Sobótki… Niekoniecznie trzeba liczyć na sponsorów, bo przecież możemy organizować świętowanie składkowe – przekonywali entuzjaści tego pomysłu. Andrzej Martynkin, członek zarządu Zespołu Starszych Dziennikarzy i dziennikarz sportowy podkreślał, jak ważna dla zdrowia psychicznego i fizycznego jest wszechstronna aktywność w starszym wieku. Trzeba wychodzić z domu, spotykać się ze znajomymi, mimo słabości i złej pogody, bo ruch i kontakt z otoczeniem przedłużają dobrą formę.

I rzeczywiście, wśród gości widzieliśmy i ponad 90-latków. Dziękujemy wszystkim, młodszym i starszym za to, że byli z nami, że mogliśmy porozmawiać, a nawet podzielić się prezentami, jak Gabriela Filipiak-Łozińska, która rozdawała tomiki swoich wierszy. Korzystajmy więc z następnych okazji do spotkań. Wszystkiego dobrego na święta i na cały Nowy Rok.

Hanna Świeszczakowska

fot. Wojciech Choina

 

Tagi:

kalendarz-btn

SOBOTA 22 czerwca 2024
  • Pauliny, Flawiusza

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski