Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Zaproszenie

13 lutego 2023

Szanowni Państwo, mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na najprawdopodobniej najciekawszy wernisaż w Walentynki wystawy Józefa Wilkonia,14 lutego 2023 br. godz.18.00 z jednym z najbardziej cenionych polskich artystów współczesnych. Józef Wilkoń od wielu lat współpracuje z Galerią Sztuki Zbylut Galeria, która obecnie mieści się w DM Klif Warszawa.

Wilkon(2)jpg(Kliknij, aby powiększyć)

 

 

 W lutym br. Józef Wilkoń będzie obchodził 93 urodziny.
Z tej okazji, w dniu tak podniosłym jak Walentynki, DM Klif wraz z Klubem Integracji Europejskiej i Zbylut Galeria, wspólnie pragną celebrować te niepowtarzalne chwile razem z Wami.
Spotkanie z Józefem Wilkoniem odbędzie się w DM Klif w Warszawie, na ul. Okopowej 58/72, na scenie obok fortepianu, na parterze, 14 lutego o godzinie 18:00. Zapraszamy miłośników sztuki na wydarzenie, którego tematem przewodnim jest „Siła miłości w twórczości Józefa Wilkonia”.
Jedna z największych znawczyń i krytyków sztuki, publicystka kulturalna, dziennikarka, projektantka mody — dr Monika Małkowska przybliży nam wielki akcent miłości w twórczości mistrza Wilkonia, wraz z mecenasem sztuki Bogusławem Żurkiem.
 Na wystawie, oprócz ilustracji wybranych prac w technice gwaszu i inkografii, zaprezentujemy multimedialny pokaz twórczości oraz książki z ilustracjami artysty, takie jak „Pan Tadeusz” ; „Arka Noego” ; „ Księga Dżungli” ; „Baśń o rumaku zaklętym” ; „ Leopantera”, które będzie można zakupić u organizatora i z paragonem otrzymać dedykację od artysty. Wystawie towarzyszyć  będą również fotografie Józefa Wilkonia, wykonane przez światowej sławy fotografa — Czesława Czaplińskiego.
Wystawę można będzie oglądać od 15 lutego do 7 marca br.
Po przedstawieniu organizatorów, partnerów oraz patronatów medialnych, będzie możliwość poznania samego artysty bezpośrednio, natomiast po wywiadzie, spotkanie walentynkowe z Józefem Wilkoniem umili nam godzinny koncert w miłosnym klimacie, w wykonaniu pianisty Roberta Falkowskiego.Pisarka Beata Kiecana przygotowała niespodziankę dla artysty.
Na  pierwszym piętrze w Galerii Sztuki Zbylut Galeria wspólnie będziemy celebrować wystawę Józefa Wilkonia.Galeria Sztuki „Zbylut Galeria” zastrzega sobie prawo do zakazu fotografowania w jej wnętrzach.
Nasz projekt artystyczny wsparli również:
Fundacja Józefa Wilkonia
Krajowa Izba Gospodarcza
Warszawska Izba Gospodarcza
CaterinaPrivate Klub Karl Lagerfeld & Jopp
Johncafe.pl
Kowadu Pracownia Sztuki RzemiosłaStudio RG,
Wiking
Artysta Fotograf Jerzy Kośnik
Patronatem medialnym objęli:
Artinfo.pl
Stowarzyszenie Polskich Mediów
Przedsiębiorcy.eu
Agencja Informacyjna
Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 lipca 2024
  • Marceliny, Kamila, Bonawentury

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski