Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Piotr Cieplak z Nagrodą im. Boya

13 marca 2023

„Chciałbym zrobić spektakl o drzewach. I myślę o teatrze politycznym. Na razie jednak będzie o czekaniu” – mówił Piotr Cieplak, reżyser teatralny, ogrodnik, dendrolog i cyklista, który odebrał Nagrodę im. Tadeusza Żeleńskiego Boya za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej przyznawaną przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych / Klub Krytyki TeatralnejStowarzyszenia Dzeinnikarzy Rzeczypospolitej Polskiej/ AICT Polska.

boy cieplak

Laudację na cześć laureata wygłosił przewodniczący KKT Tomasz Miłkowski, a rozmowę z Piotrem Cieplakiem poprowadził Konrad Szczebiot.

Usłyszeliśmy m.in. piękną opowieść o czytaniu Singera, a właściwie Singerów, o tym, że samo zachłanne czytanie Singera bywa tak twórczym procesem, że wystarcza za teatr, a także o „chłopackich” pomysłach na spektakle, nie z głowy, ale z trzewi, z brzucha, o drzewach i czekaniu na Godota, o ważnym nadal włazie do kanałów przy Wareckiej i o silnym byciu tu i teraz, o zakorzenianiu się i porządkowaniu. Dobre to było!

A na fotografii Piotr Cieplak z dyplomem zaprojektowanym przez Janusza Golika oraz ze specjalnym bukietem stworzonym z kwiaciarni Zieleni się – Studio zieleni. Z bukietem, który miał oddawać coś z charakteru laureata: Piotr Cieplak i jego pasje rowerowo-ogrodowe: podróż, pobocze, przy drodze, pustka, piach, pustynia, ciepło, cisza, chwastwisko… A więc błękit i żółcień. I taki ten bukiet jest, właściwie bez kwiatów, choć wygląda jak łąka przy drodze.

Uroczystość wręczenia Nagrody Boya odbyła się 11 marca 2023 w Domu Dziennikarza w Warszawie.

(md)

 

Tagi:

kalendarz-btn

PIĄTEK 19 kwietnia 2024
  • Leona, Włodzimierza, Adolfa
  • 1936
    W Warszawie odsłonięto pomnik J. Kilińskiego.
  • 1943
    Wybuchło powstanie w Getcie Warszawskim.
  • 1948
    W Warszawie odsłonięto Pomnik Bohaterów Getta.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski