Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Zaproszenie do muzeum

11 maja 2023

Zapraszamy na zwiedzanie (bezpłatne) z przewodnikiem Muzeum Katyńskiego; można przyjść z osobą towarzyszącą. Prosimy o potwierdzenie obecności dzwoniąc do sekretariatu Oddziału Warszawskiego SDRP 22 826 79 45, 518 938 100 lub wysyłając mail na adres: hankaswieszczakowska@op.pl

Termin: 18 maja 2023 r., godzina 12.00, ul. Jana Jeziorańskiego 4 (na terenie Cytadeli). Zbiórka przed wejściem do muzeum: 11.50

 

muzeum WP

Możliwości dojazdu:

Z Bielan tramwajem nr 6 dojedziemy do przystanku Park Traugutta, ostatni przed przejazdem przez Wisłę, trzeba przejść  przez „zebrę”  na lewą stronę, nie ma świateł, sporo samchodów (!) , skręcić w prawo na chodniku i iść w prawo mając po lewej  żółte kwiatki. Po ok. 150 m zejść schodami, skręcić w lewo i widać już (za  ok. 300 m) wejście do Muzeum Katyńskiego.

Na przystanek Park Traugutta można dojechać z centrum tramwajem nr 1 przez  Pl. Bankowy, a  po wyjściu z tramwaju  podążać jak wyżej.

Z Pragi (z Annopola) jadąc tramwajem nr 1, który jedzie przez Rondo Babka, wysiąść na drugim przystanku za Wisłą, gdy tory tramwajowe zrównają się z jezdniami dla samochodów, co doskonale widać przez szyby. Wysiąść na przystanku Park Traugutta, dalej idziemy jak napisano na wstępie.

Z Pragi w kierunku osiedla  Górczewska jedzie tramwaj nr 78, który podobnie jak  nr 6 zatrzymuje się przy Dworcu Wileńskim i podąża dalej jak napisano w pierwszym akapicie. Wysiadamy na przystanku Park Traugutta, dalej idziemy jak w pierwszym akapicie.

Z centrum (np. z Nowego Światu) można dojechać autobusem 116 do przystanku Generała Zajączka, dalej iść kilka minut ulicą Krajewskiego do ul. Jana Jeziorańskiego. Na tym przystanku zatrzymują się też autobusy 157 i 500. W pobliżu jest przystanek tramwaju nr 15, który jedzie przez Marszałkowską w kierunku Żoliborza.

Nie w każdym tramwaju zapowiadane są nazwy przystanków.

Samochodem można dojechać z każdego kierunku do Placu  Bankowego,  pojechać ul. Andersa w stronę  Pl. Wilsona i po zjeździe z wiaduktu nad  torami kolejowymi skręcić w prawo w ul. Generała Zajączka, która po skręcie w prawo przechodzi w ul . Rafała Krajewskiego, a na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w lewo i już widać  wejście do muzeum.

Samochodem można dojechać do Placu Wilsona na Żoliborzu, objechać pół ronda w lewo, skręcić w prawo w ul. Krasińskiego i  skręcając łukiem w prawo dojechać do Wybrzeża Gdyńskiego. Trzymając się prawego pasa, po łagodnym  łuku w lewo, w pewnym widocznym miejscu zaczyna się prawy pas; dojechać  do świateł i skręcić w prawo nieco pod górę, na skrzyżowaniu skręcić w prawo i jesteśmy pod muzeum.

Sprawdził osobiście Andrzej Martynkin

PS. Do Muzeum Katyńskiego można trafić także idąc od strony Nowego Miasta przez Bramę Nowomiejską, ale tego nie sprawdzaliśmy (podobno nie zawsze jest otwarta).

 

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 kwietnia 2024
 • Anastazji, Bazylego
 • 1939
  Powstało Stronnictwo Demokratyczne.
 • 1983
  Rozpoczęto budowę warszawskiego metra (pierwszą linię ukończono w październiku 2008 r).
 • 1999
  Powstał Sojusz Lewicy Demokratycznej.
 • 2000
  Utworzono Centralne Biuro Śledcze.
 • DZIEŃ KOMBATANTA
  Międzynarodowy Dzień Kombatanta.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski