Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Finaliści X edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego

11 lipca 2023

Kapituła konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków w składzie: prof. Bożena Frankowska, Sławomira Łozińska, Remigiusz Grzela i dr Tomasz Miłkowski – przewodniczący, na posiedzeniu w Warszawie wyłoniła finalistów X edycji konkursu. Po wnikliwej analizie i długiej dyskusji do ścisłego finału członkowie kapituły wskazali recenzentów, których prace uzyskały najwyższe noty i jednogłośnie uznane zostały za najlepsze recenzje. Spośród piątki finalistów konkursu wyłoniona zostanie dwójka laureatów, którzy otrzymają Nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka i Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

Oto finaliści X edycji konkursu: Stanisław Godlewski, Paweł Kluszczyński, Julia Niedziejko, Aleksandra Wach i Katarzyna Waligóra.

KONKURS ZUROWSKIEGO grafiki 1

Kapituła konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyczek i krytyków w składzie: prof. Bożena Frankowska, Sławomira Łozińska, Remigiusz Grzela i dr Tomasz Miłkowski – przewodniczący, na posiedzeniu w Warszawie wyłoniła finalistów X edycji konkursu.

W tym roku, w roku X edycji Konkursu – ocenia przewodniczący jury – poziom nadesłanych prac był wyjątkowo wysoki i w dużej mierze wyrównany. To dobry znak – konkurują naprawdę najlepsi młodzi recenzenci”.

Oficjalne uroczyste zakończenie X edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego połączone będzie z rozstrzygnięciem konkursu 16. Gdyńskiej Nagroda Dramaturgicznej. Gala odbędzie się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni 30 września 2023 roku.

Każdy z laureatów konkursu im. Andrzeja Żurowskiego otrzyma nagrody w wysokości 5 tysięcy złotych.

Alina Kietrys, sekretarz konkursu

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 lipca 2024
  • Marceliny, Kamila, Bonawentury

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski