Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Festiwal Niewinni Czarodzieje

15 listopada 2023

16 bm. rozpocznie się festiwal Niewinni Czarodzieje. Jego tematem przewodnim będą duchowe przemiany i aspiracje Warszawy – tej współczesnej, jak i tej dawnej. W ramach tegorocznej edycji będzie można m.in. wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz potańczyć do piosenek Majki Jeżowskiej i Anny Jurksztowicz, wykonywanych na żywo przez obie artystki.

Program tegorocznego festiwalu nawiązuje do filmu „Kingsajz”, wyreżyserowanego przez Juliusza Machulskiego w 1988 roku. Dyskusja inauguracyjna o stołecznych stereotypach będzie miała miejsce już w ten czwartek, 16 listopada, o godz. 19:00, w Rotundzie przy ulicy Marszałkowskiej. Wezmą w niej udział znani mieszkańcy Warszawy, m.in. Bovska, Czesław Mozil oraz aktorka Katarzyna Kwiatkowska.

Festiwal Niewinni Czarodzieje_konf.pras_fot. K. Stefanowska (002)

Wydarzenia festiwalowe odbędą się między 16 a 30 listopada w różnych zakątkach stolicy.
Urozmaicony program festiwalu
W programie zaplanowano stand-up Michała Kempy oraz koncert zorganizowany na cześć bogatej twórczości Tomka Lipińskiego, podczas którego wystąpią m.in. raperzy ze słynnego zespołu Molesta Ewenement – Vienio i Pelson. Zainteresowani będą mogli również wziąć udział w warsztatach muzycznych i stworzyć od podstaw swój własny utwór. Nie zabraknie atrakcji teatralnych – w Muzeum nad Wisłą odbędzie się spektakl „Ballada o Emilii i lesie” w reżyserii Wiktor Rubina. Ponadto będzie można zwiedzić podziemia Pałacu Kultury i Nauki oraz dowiedzieć się, jak się robi kiszonki.
Podczas paneli dyskusyjnych poruszone zostaną tematy związane z warszawską gastronomią, modą, stołeczną architekturą z przełomu lat 80. i 90. oraz nieistniejącymi już budynkami. Zaplanowano także spotkania dotyczące poprawności językowej, feminatywów i nowych form ekspresji. W Barze Studio przy placu Defilad będzie można dołączyć do rozmowy o warszawskim rynku pracy.
Z kolei 18 listopada od godz. 20:30 w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki będzie trwała potańcówka zainspirowana „Kingsajzem”, którą uświetnią występy Majki Jeżowskiej i Anny Jurksztowicz.
Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie
Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest współorganizatorem całego wydarzenia.
Kontakt dla mediów:
Monika Beuth
rzeczniczka prasowa Urzędu m.st. Warszawy
tel. 22 44 333 80,
Tagi:

kalendarz-btn

PONIEDZIAŁEK 15 kwietnia 2024
 • Anastazji, Bazylego
 • 1939
  Powstało Stronnictwo Demokratyczne.
 • 1983
  Rozpoczęto budowę warszawskiego metra (pierwszą linię ukończono w październiku 2008 r).
 • 1999
  Powstał Sojusz Lewicy Demokratycznej.
 • 2000
  Utworzono Centralne Biuro Śledcze.
 • DZIEŃ KOMBATANTA
  Międzynarodowy Dzień Kombatanta.

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski