Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Druga edycja Nagrody imienia Karoliny Beylin

18 stycznia 2024

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił w roku 2022 nową nagrodę dziennikarską imienia KAROLINY BEYLIN. Jej pierwszą Laureatką w zeszłym roku została znana i lubiana dziennikarka, poetka, recenzentka, organizatorka życia kulturalnego w stolicy, autorka wielu świetnych książek KRYSTYNA GUCEWICZ.

Zbliżamy się do finału drugiej edycji Nagrody im. Karoliny Beylin – zgodnie z regulaminem kandydatury do Nagrody można zgłaszać do 1 marca 2024 roku. Wszystkie redakcje, zainteresowanych dziennikarzy, stowarzyszenia twórcze zapraszamy do zgłaszania propozycji do Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Patronka nagrody, znana pisarska, dziennikarka, tłumaczka i recenzentka warszawska, Karolina Beylin (13 kwietnia 1889 – 3 maja 1977) przez wiele lat związana była z „Expressem Wieczornym”, popularną popołudniówką stołeczną – czytała ją cała Warszawa. Z życzliwością i wytrwałością człowieka pióra przekonanego o wadze słowa krzewiła wiedzę o stolicy, jej życiu kulturalnym, przeszłości i współczesnym obliczu. Pisała jasno i kompetentnie, świadoma szerokiego kręgu odbiorców jej tekstów w gazecie, której nakład sięgał często miliona egzemplarzy.

BEYLIN foto intern

Obierając Karolinę Beylin za patronkę nowej nagrody nawiązujemy do dziennikarstwa wewnętrznie zdyscyplinowanego, opartego na głębokiej wiedzy, szacunku dla ocenianych ludzi i tworzonego z troską o jasność przekazu.

Zarząd OW

Regulamin Nagrody publikujemy w rubryce „KONKURSY-KURSY-SKOLENIA” pod datą   13.01.2022.

 

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 lipca 2024
  • Marceliny, Kamila, Bonawentury

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski