Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

TERESA DROZDA wyróżniona Nagrodą im. Karoliny Beylin

10 marca 2024

Laureatką drugiej edycji dorocznej Nagrody im. Karoliny Beylin, ustanowionej przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej z myślą o wyróżnianiu dziennikarek/dziennikarzy prasy, radia i telewizji szczególnie związanych ze stolicą i Mazowszem, została TERESA DROZDA.
Nagrodę po raz pierwszy przyznano w roku ubiegłym Krystynie Gucewicz, dziennikarce, poetce, pisarce, scenarzystce, recenzentce i organizatorce życia kulturalnego.
Tegorocznej Laureatce składamy serdeczne gratulacje. O terminie uroczystego wręczenia Nagrody poinformujemy w terminie późniejszym.

Zarząd Oddziału Warszawskiego SDRP
Warszawa, 8 marca 2024

DROZDA jpg

Teresa Drozda (ur. 1975) jest cenioną dziennikarką radiową. Od 1992 do 2021 roku związana była z Polskim Radiem, gdzie na antenach Jedynki, Trójki i Radia dla Ciebie prowadziła autorskie audycje poświęcone teatrowi, literaturze, historii polskiej rozrywki i piosenki literackiej. Pasjonatka kultury czeskiej. Znawczyni twórczości Jeremiego Przybory i redaktorka wydania jego Dzieł (niemal) wszystkich (2015 i 2016).

W lutym 2021 uruchomiła autorski i niezależny podcast o kulturze DROZDOWISKO, który dostępny jest bezpłatnie na wszystkich platformach streamingowych (YT, Spotify, Apple) i za który otrzymała już kilka znaczących nagród, w tym nagrodę niezależnej kreacji KREATURA i tytuł PODKASTERKI ROKU.

Jest współautorką teatralnych kanałów podcastowych, przygotowywanych dla Teatru Ateneum w Warszawie, Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Teatru Narodowego w Warszawie. Realizuje też nagrania dla WLOTu – podcastu Wydawnictwa Literackiego.

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 lipca 2024
  • Marceliny, Kamila, Bonawentury

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski