Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Dobre Kreski wracają do Lengrenówki

12 kwietnia 2024

12 kwietnia o 18.00 zapraszamy na pop-upową wystawę prac Katarzyny Klas aka kth w ramach cyklu pod nazwą „Dobre kreski” organizowanego we współpracy z Muzeum Komiksu w Krakowie. To już drugi sezon wystaw, na których pokazywane są prace współczesnych komiksiarzy polskich.

Artystka o wystawie: To moja pierwsza wystawa więc prace są miszmaszem zebranych ilustracji w przeciągu ostatnich 10 lat. Moja twórczość zwykle sięga po motyw złamanego serca, nieodwzajemnionych uczuć i smutku podlanych roślinnymi motywami, nawiązaniami do mangi i folkloru słowiańskiego (tego starego jak i nowego). Na tej wystawie chciałabym przedstawić zbiór prac zarówno ilustracji, jak i komiksów tworzonych przez ostatnie lata. Wszystkie w jakiś sposób krążą dookoła niezrealizowanych uczuć.

Dobre kreski_Katarzyna Klasa aka kth_2

Katarzyna Klas aka kth mieszka w Krakowie całe życie oprócz pierwszych 18 lat. Lubi papier, stare shoujo mangi, jeździć na rowerze i swojego kota. Od 2016 roku rysuje krótkie formy komiksowe. W 2023 dostała Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier. Na co dzień sprzedaje duszę, pracując w firmach hazardowych, próbując przy tym wymyślić, jak zakrzywić czasoprzestrzeń, na tyle by móc robić w międzyczasie komiksy.

Dobre kreski” to solowe wystawy utalentowanych twórczyń i twórców ilustracji, komiksów i rysunków satyrycznych; osób autorskich, które istotnie zaznaczyły swoją obecność na rynku książkowym, w prasie, internecie i środowisku artystycznym.

Partnerem projektu „Dobre kreski” jest Fundacja Muzeum Komiksu z Krakowa.
Partnerem Lengrenówki jest Fundacja Przekrój.
Patronat medialny nad Lengrenówką: „Zeszyty komiksowe”
Kurator cyklu: Michał Rzecznik

12 kwietnia 2024, 18.00 – 21.00 wernisaż
13-14 kwietnia 2024, 12.00 – 16.00

Prace będzie można zobaczyć w Lengrenówce – pracowni Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a

 

Tagi:

kalendarz-btn

SOBOTA 18 maja 2024
  • Eryka, Feliksa, Aleksandry
  • 1944
    2 Korpus Polski zdobył Monte Cassino

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski