Oddział Warszawski
tel. 22 826 79 45
sdrp.warszawa@dziennikarzerp.pl

Dariusz Gierycz

31 maja 2024

Z opóźnieniem dotarła do mnie wiadomość, że 9 kwietnia br. odszedł od nas Darek Gierycz. Pracowaliśmy razem w miesięczniku „Płomienie”, w którym był kierownikiem działu międzynarodowego (1975-1980), a później w tygodniku „Płomienie”, gdzie sekretarzował (1980-1981). Po rozwiązaniu „Płomieni” pracował w „Gazecie Młodych”.

Dariusz Gierycz 1945  2024 Dariusz Gierycz 1945-2024

Przez ostatnich 30 lat był związany ze „Społem”, redagując miesięczniki: „Społem”, „Rolnik Spółdzielca” i ”Społemowiec”. Przez wiele lat, zgodnie ze swoimi przekonaniami,  był  związany ze Stronnictwem Demokratycznym, dla którego redagował przez dwa lata „Myśl Demokratyczną”.

Nie ograniczał się tylko do działalności dziennikarskiej. Już jako student prawa  uczestniczył w pracach Studenckiego Stowarzyszenia Przyjaciół ONZ UW. Znajomość problematyki międzynarodowej pogłębił w trakcie pracy w PAP.

Kiedy zaś związał się ze „Społem”, upowszechniał idee spółdzielczości pracy  poprzez spotkania w Muzeum Historii Spółdzielczości, udział w konferencjach i sympozjach.

Potrafił współpracować z przedstawicielami różnych  ruchów politycznych, a w czasie narodzin „Solidarności” także z rozumnymi przedstawicielami tego nurtu. W dyskusjach redakcyjnych nie tracił cierpliwości i szacunku dla oponentów.

Żegnaj Darku, druhu lat młodości…

Jerzy Pardus

Źródło zdjęcia: https://pl.linkedin.com Darek Gierycz – Społemowiec Warszawski

 

Tagi:

kalendarz-btn

NIEDZIELA 14 lipca 2024
  • Marceliny, Kamila, Bonawentury

byli-z-nami

Copyright © 2004-2013 Stowarzyszenie Dziennikarzy RP Oddział Warszawski